Blog & News

Blog & News is where you can read the latest info about our projects, the agency,
news & Events to keep you bang up to date.

به بهانه روز جهانی ارتباطات و روابط‌عمومی: ارتقا و استحکام برند با روابط‌عمومی

Date: 16 May 2016
به بهانه روز جهانی ارتباطات و روابط‌عمومی: ارتقا و استحکام برند با روابط‌عمومی

اردیبهشت 1395

در یک دهه گذشته شاهد رشد شایان صنعت روابط‌عمومی در دنیا بوده‌ایم؛ اما روابط‌‌عمومی در همه کشورها به یک شکل توسعه نیافته و در برخی از کشورها شکل یک صنعت را به خود گرفته است. نگاهی به آمار صنعت روابط‏عمومی در دنیا نشان می‏‌دهد که در کشورهای پیشرفته هنگام رکود اقتصادی، تمرکز صنایع از تبلیغات به روابط‏عمومی تغییر می‌یابد. علت این امر را می‏توان در پایین آمدن بودجه‏‌های تبلیغاتی در دوران رکود و اثرگذاری بیشتر روابط‏‌عمومی جستجو کرد. اما امروزه شاهدیم حتی در شرایط رونق اقتصادی نیز تمرکز شرکت‏‌های خصوصی و دولتی به ایجاد گفتگوی دوطرفه با مخاطبان برای ایجاد وفاداری و حسن نیت سوق داده شده که از روابط‏‌عمومی به‌عنوان بهترین متخصص برای رسیدن به این هدف استفاده می‏‌شود.

نگاه سنتی به روابط‌‏عمومی حاکی از این است که بخش روابط‌‏عمومی هر سازمان و فعالیت‏‌های روابط‏ع‌مومی صرفاً هزینه‌‏زا بوده و به افزایش سودآوری سازمان کمکی نخواهد کرد. امروزه اما با خلق ابزارهایی برای ارزیابی کمپین‏‌های روابط‌‏عمومی و بازگشت سرمایه، این نگرش در دنیا تغییر یافته است. در دنیای رقابتی امروز، اگر برای ارتقا و استحکام برند برنامه‏‌ای تدارک دیده نشود، نه تنها برند آسیب‎پذیر می‏‌شود، بلکه خیلی راحت به فراموشی سپرده ‏خواهد شد. برنامه‏‌های ارتباطی، پایش رسانه‏، خبرسازی و اثرگذاری در افکار عمومی به‌ویژه در شبکه‏‌های اجتماعی، از یکپارچگی، انسجام و تمامیت برند مراقبت و ارتقا و پیشرفت آن را مدیریت می‏‌کند. همچنین فعالیت‏‌های روابط‌‏عمومی در دنیای امروز، متناسب با نیازهای صنایع گسترش یافته که این امر نیاز به متخصصان در هر حوزه را پررنگ کرده است.  

ارائه به‌روزترین خدمات روابط‌‏عمومی در قالب یک شرکت تخصصی، از مهم‏‌ترین فعالیت‏‌هایی است که در جهت به وجود آوردن صنعت روابط‏‌عمومی می‏‌توان متصور شد. این شرکت‌‏ها، خدمات متنوعی همچون ارتباطات سازمانی، روابط محلی، ارتباطات بازاریابی، مدیریت همایش، آموزش سخنرانی مدیران، امور عمومی، تحقیق و ارزیابی، برندینگ و اعتبارسازی، ارتباطات بحران، روابط مالی، تحلیل و روابط با رسانه‌‏‏ها را ارائه می‏‌دهند. متخصصان روابط‌‏عمومی در شرکت‌‏های تخصصی این حوزه باید علاوه بر توانایی تحلیل، شناسایی و تعریف مسئله، خلاقیت، ایجاد راه‏‌حل‏‌های تازه و مؤثر و غریزه متقاعدسازی، از چهار مهارت مهم در نگارش، تحقیق، برنامه‏‌ریزی و حل مسائل نیز برخوردار باشند. شرکت‏‌های روابط‏‌عمومی علاوه بر دسترسی به منابع متفاوت، به دلیل سابقه فعالیت تخصصی با سازمان‏‌های متفاوت، توانایی شناسایی مشکل و نیازهای سازمان را دارند و می‏‌توانند در دستیابی سریع‌‏تر به اهداف تعیین شده گام بردارند.